Pro přidání receptu je nutné se nejdříve na stránce VITArecepty.cz registrovat. Postup pro registraci najdete zde: Jak se zaregistrovat?

Vytvořte příspěvek

1. Právě jste přihlášeni ve vašem profilu. Pokud ne, můžete se znovu přihlásit na této stránce: Přihlášení na tomto webu. Do kolonek na stránce pro přihlášení zadejte vaše „Uživatelské jméno“ a „Heslo“, které jste si zvolili. Kliknutím na tlačítko „Přihlásit se“ se dostanete do administrace. V levém horním rohu najdete menu. Najeďte na záložku „Příspěvky“ a zvolte „Vytvořit příspěvek“.

Příklad:

Vytvořit příspěvek

Zadejte název

2. Zadejte název vašeho receptu v kolonce „Zadejte název“, kterou najdete v horní části stránky.

Příklad:

Zadejte název

Zvolte ikonku Recipe Card

3. V panelu nástrojů klikněte na poslední ikonku vpravo (zamotané klubíčko, nahoře má lístky) „Recipe Card – Insert Recipe“.

Příklad:

Recipe Card

Vyberte fotku

4. Rozbalí se vám karta „recipe card“. Tato karta je v angličtině a nejde počeštit, ale v tomto návodu vám vysvětlím, co máte do jaké kolonky vepsat. Nejdříve klikněte na zelené tlačítko „Select image“ (Vybrat obrázek).

Příklad:

Select image

Nahrajte fotku

5. Otevře se vám okno pro nahrávání obrázků, zůstaňte v záložce „Nahrát z počítače“, zobrazí se vám zde nadpis „Nahrát mediální soubor z počítače“. Nyní máte dvě cesty pro nahrání fotky. Buď si fotku najdete na vašem počítači a přetáhnete ho do okna „Přetáhnout soubor z počítače“ (Fotku máte třeba na ploše, nebo v nějakém souboru; klikněte na obrázek a nepusťte ho, cestujte s ní na ikonku webového prohlížeče, až se vám otevře tato karta; obrázek pusťte v ohraničeném prostoru.). Anebo klikněte na tlačítko „Vybrat soubor“. Zde vyhledejte fotku ve vašem počítači a zvolte „Otevřít“. Fotka by měla být ve vysokém rozlišení (nejlépe 1000 x 1000 pixels). Fotka nesmí obsahovat vodoznak.

Příklad:

Nahrát obrázek

Vložte fotku

6. Fotka se vám načte v dolní části stejného okna. Přejeďte do spodní části stejného okna pomocí šoupátka na pravé straně. Klikněte na tlačítko „Vložit do příspěvku“.

Příklad:

Vložit do příspěvku

Údaje o receptu

7. Jste zpátky na kartě „recipe card“. Nyní stačí do příslušných kolonek vepsat příslušné údaje. Do kolonky „Title“ (Nadpis) napište znovu název vašeho receptu. Do kolonky „Author“ (Autor) napište vaše celé jméno s diakritikou. Do kolonky „Adapted“ (Přizpůsobit) napište název vašeho webu, pokud ho máte. Do kolonky „Adapt link“ (Odkaz) zkopírujte odkaz na váš Facebook profil /povinný údaj!/, nebo zde uveďte adresu vašeho webu. Kolonky  „Description“, „Prep Time“, „Cook Time“, „Yields“ ponechejte prázdné. Do kolonky „Total time“ (Celkový čas) můžete uvést celkový čas na přípravu ve formátu HH:MM. Do kolonky „Serves“ (Porce) můžete uvést počet porcí číslicí.

Příklad:

Horní část

Popis receptu

8. Šoupátkem po pravé straně přejeďte do dolní části karty „recipe card“. Do kolonky „Ingredients“ (Suroviny) vepište suroviny potřebné na přípravu vašeho receptu. Prosím dodržujte následující formátování /pokud nebude formátování dodrženo, dovoluji si text přepsat/.

Příklad:

Suroviny na korpus:
1 šálek kešu ořechů
1 banán
Suroviny na náplň:
1 šálek jahod
1/2 šálku vody
špetka vanilkového prášku
Suroviny na ozdobu:
list máty
1 jahoda

Do kolonky „Directions“ (Postup) napište postup, jakým způsobem mají lidé postupovat, aby se dopracovali stejného výsledku jako vy. Postup pište rozkazovacím způsobem (ten je nejkratší: udělejte, nasypte,…). Recept musí být psán ve 2. osobě množného čísla (vy) /pokud nebude tvar dodržen, dovoluji si text přepsat/. Slovo „vy“ pro vás může být pomůckou, ale v receptu ho neuvádějte, např.: (vy) vložte suroviny do mixéru, (vy) dejte těsto odpočinout do lednice, (vy) ozdobte dort listem máty a jahodou. Recept se snažte co nejvíce zkrátit – příliš se nerozepisujte. Recept oddělte do několika odrážek (oddělujte to, co spolu souvisí/nesouvisí) tak, že text rozdělíte do několika odstavců tlačítkem „Enter“. Nepoužívejte číslování, redakční systém ho přiřazuje automaticky!

Příklad:

Kešu ořechy dejte na noc odmočit do vody. Ráno je propláchněte.
Kešu ořechy a banán vložte do mixéru a dohladka je umixujte.
Těsto vytvarujte do formičky.
Suroviny na náplň vložte do mixéru a umixujte.
Náplň vložte do korpusu.
Nechejte dort odpočinout v lednici alespoň na 3 hodiny.
Vyndejte dort z lednice a dozdobte ho listem máty a jahodou.

Do kolonky „Notes“ (Komentář) můžete uvést váš komentář k receptu.

Příklad:

Tento recept mě napadl jen tak. Použila jsem suroviny, které jsem měla doma. Příprava dortu je velice rychlá. Dort chutnal mým dětem i mému manželovi.

Příklad:

Spodní část

Odeslání receptu

8. Klikněte na tlačítko „Save“ (Uložit). Dostanete se zpět do okna, kde jste byli předtím. Nyní se z vašeho příspěvku automatickým uložením stal koncept, a proto má v nadpisu “ Upravit příspěvek“. Nyní klikněte na modré tlačítko „Odeslat ke schválení“, které najdete v pravé části stránky.

Příklad:

Odeslat ke schválení

Schválení receptu

9. Nyní je váš recept odeslán ke schválení. Co se děje pak? Jakmile na to budu mít čas, projdu váš recept, a pokud bude v pořádku, tak ho schválím. Pokud váš recept nebude splňovat všechna kritéria, v tom případě si vyhrazuji právo na úpravy, popř. na neschválení vašeho receptu. Důvod neschválení vašeho receptu vám pošlu na váš mail, abyste měli možnost ho upravit. Schválení vašeho receptu může trvat 24 hodin – 7 dní.

Podpora

10. Pokud budete mít jakýkoliv problém nebo dotaz, prosím napište mi mail na adresu: pavel(zavináč)chodil.cz a já vám odpovím tak rychle, jak jen to bude možné (nejpozději dostanete mou odpověď do 3 pracovních dnů).

Sdílejte váš recept

Pro kompletní informace se vraťte zpátky na rozcestník: Sdílejte váš recept.