Kešu – přírodní antidepresivum

Pouhé dvě hrsti kešu oříšků jsou ekvivalentem předepisované terapeutické dávky antidepresiv s názvem Prozac nebo Paxil. Uvnitř nás začíná v kešu obsažená esenciální aminokyselina L-tryptofan pracovat proti úzkosti a niacin mimo jiné navozuje klid nervovému systému zklidněním deprese. Ovšem ještě důležitější je to, že tryptofan se v krevním oběhu mění na serotonin, který je přenašečem nervových vzruchů v mozku a pozitivně ovlivňuje naši náladu. Když je ho nedostatek, trpíme výkyvy nálad, depresemi, poruchami spánku, podrážděností a bolestmi hlavy. Proč se tedy nevylaďovat díky dokonalé přírodě namísto agresivní chemie.

Čtěte článek: Másla ze semínek a ořechů

15 zdravotních benefitů kešu oříšků

Kešu ořechyKešu ořechy jsou plodem ledvinovníku (mají tvar ledviny), který pochází z Jižní Ameriky. Obsahují zhruba 50% tuků, 20% bílkovin a asi 25% cukrů. Na pulty krámů se dostanou již vyloupané ze skořápek a vzhledem k tomu, že každý jeden plod ledvinovníku poskytne jen jeden oříšek, je jejich cena v porovnání s ostatními ořechy znatelně vyšší. Nejvíce používané jsou v Indii, kam je přivezli v 16. století Portugalci. Také ve vitariánské stravě se z nich dělá spousta skvělých omáček, dipů, náplní a mnoho dalšího ve sladkých i slaných variantách. Mnozí rawfoodisté si už svůj jídelníček bez kešu neumí ani představit. Jsou plné antioxidantů, vitamínů a minerálů, které jsou potřebné ke správnému fungování celého našeho těla.

Zde najdete VITA recepty, ve kterých jsou použité: kešu ořechy.

 1. Prevence rakoviny
 2. Zdravé srdce
 3. Snižují vysoký krevní tlak
 4. Pomáhají vlasům
 5. Pomáhají udržovat zdravé kosti
 6. Pomáhají udržovat naši nervovou rovnováhu
 7. Předcházejí tvorbě žlučových kamenů
 8. Pomáhají snižovat naši hmotnost
 9. Obsahují anti – oxidanty
 10. Pomáhají trávení
 11. Bohaté na vitamíny
 12. Zdravé dásně a zuby
 13. Navozují příjemný spánek
 14. Chrání nás před volnými radikály
 15. Pomáhají předcházet Makulární degeneraci (ztrátě centrálního vidění u starších lidí)

Jezte jen kvalitní kešu ořechy

Pozitivních účinků bychom našli ještě celou dlouhou řadu, neboť kešu ořechy jsou darem a lékem přírody. Doporučuji je konzumovat v co nejčistší bio kvalitě, nepražené, nesolené, přírodní, předem na několik hodin namočené, aby se vyplavily škodlivé inhibitory klíčení. Je vhodné je střídat i s ostatními oříšky a semínky, aby se do těla dostávaly nejrůznější látky z nejrůznějších zdrojů a nestaly se pro nás alergenem.

Celý článek čtěte zde: Kešu – přírodní antidepresivum a lék + recept na kešu zmrzlinu
Autor článku: Mia Weissová

Nákup kvalitních kešu ořechů na VITALVIBE:

 Kešu oříšky RAW & BIO

Kešu oříšky RAW & BIO