Uzdravující banány

Banány jsou krásným multifunkčním a uzdravujícím ovocem a myslím, že po přečtení tohoto článku s několika fakty o jejich léčivých účincích se na ně již nebudete dívat stejnýma očima.

2 banány na 90 min. cvičení

banán

Banány obsahují tři přírodní cukry – sacharózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. Banán dodává okamžitou čistou energii našemu tělu, které mu velmi dobře rozumí, i když mnozí tvrdí, že jíst banány pro nás není přirozené, neboť nejsou lokální. Výzkum potvrdil, že pouhé dva banány poskytují dostatek energie pro namáhavé 90-ti minutové cvičení. Není divu, že je banán ovoce číslo jedna předních světových atletů.

Uzdravující síla banánů

Ale energie není jediný způsob, jak nám může banán pomoci udržovat se v kondici. Může nám také významně pomoci překonat velké množství chorob a nežádoucích stavů, takže je opravdu dobré zařadit ho do našeho každodenního jídelníčku.

Čtěte článek: Když banán, tak jen puntíkovaný.

Deprese

Podle nedávného průzkumu prováděného mezi lidmi trpícími depresí, se mnoho z nich začalo cítit mnohem lépe po konzumaci banánů. To je proto, že banán obsahuje tryptophan, druh proteinu, který tělo přemění na serotonin, známý hormon zlepšující náladu a relaxovaný stav celé naší bytosti.

Síla pro mozek

200 studentů na anglické škole Twickenham bylo zapojeno do studie účinků banánů na lidský mozek. V rámci zkouškového období jedli banány na snídani, o přestávce a na oběd, aby posílili výkon svého mozku. Výzkum ukázal, že toto ovoce pomáhá učení a žáci jsou čilejší. To asi zřejmě také proto, že se nezabijí hned z kraje dne nějakou těžkou, průmyslově zpracovanou stravou, ale oživí se čerstvým bohatým ovocem

Nervy

Banány mají vysoký obsah B vitamínů, které tiší nervový systém. Pociťujete tlak v práci? Tloustnete? Studie v Ústavu psychologie v Rakousku zjistily, že tlak v práci vede mnoho z nás k přejídání se uklidňujícími doplňky jako je čokoláda a chipsy. Při zkoumání příznaků na 5.000 hospitalizovaných pacientech vědci zjistili, že nejvíce obézních z nich bylo vystaveno v práci vysokému tlaku stresu. Zpráva dospěla k závěru, že aby se zabránilo záchvatům vyvolávajícím touhu po energetickém jídle, musíme kontrolovat naši hladinu cukru v krvi formou svačiny s vysokým podílem uhlohydrátů každé dvě hodiny a k tomu je velmi vhodný právě banán, který pomůže tuto hladinu udržet.

Zde najdete VITA recepty, ve kterých je použitý: banán.

Banán je přírodní lék

Jak je vidět, banán je skutečně přírodní lék na mnoho neduhů a to jsem jich zde vybrala jen pár. Mimoto banán například bělí zuby, je skvělou maskou na pleť i vlasy a jistě vás napadne ještě mnoho dalšího. Ve srovnání například s jablkem má čtyřikrát více proteinu, dvojnásobek sacharidů, třikrát tolik fosforu, pětkrát více vitamínu A a železa a dvojnásobek dalších vitamínů a minerálů. Je velmi bohatý na draslík a je jedním z nejhodnotnějších jídel vůbec. Nebojte se jich denně jíst tolik, na kolik máte chuť, neboť tím tělu zajistíte vše potřebné a udrží vás to od jiných, méně zdravých potravin. Vysoké energetické hodnoty se nebojte, naopak! Dostanete do sebe tu nejčistší energii, která je pro tělo nejlépe stravitelná a přeměnitelná jednoduše na sílu a odhodlání do všech situací života.

Celý článek čtěte zde: Uzdravující banány
Autor článku: Mia Weissová